2. /
  4. /
  5. Astra nie sprostała Pogoni
Kwiaciarnia Złocień

W 12. kolejce kaliskiej klasy okręgowej Astra Krotoszyn przegrała na wyjeździe z Pogonią Trębaczów 1:2. Po tej porażce podopieczni trenera Leszka Krutina spadli w tabeli na trzecią pozycję.

Mecz mógł rozpocząć się idealnie dla gości. W sytuacji sam na sam z bramkarzem na 17. metrze sfaulowany został Mateusz Mizerny, lecz sędzia ukarał defensora Pogoni tylko żółtą kartką, zamiast czerwoną.

W 18. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznego rejonu boiska Karol Krystek interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki Astry.

Jeszcze przed przerwą trzy stuprocentowe okazje miał Mikołaj Marciniak. Snajper Astry wykorzystał tylko jedną z nich, pokonując bramkarza Pogoni technicznym uderzeniem, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

W drugiej połowie optyczną przewagę mieli krotoszynianie, co jednak nie przekładało się na stwarzanie groźnych sytuacji pod bramką rywali. Z kolei miejscowi w 80. minucie strzelili zwycięskiego gola. Po stracie Łukasza Budziaka przeprowadzili szybką kontrę, po której w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Błażej Ostry. Gracz Pogoni nie zmarnował okazji i zapewnił swoje drużynie zwycięstwo.

W następnej kolejce Astra na własnym boisku zmierzy się z czwartym w tabeli Piastem Czekanów.

Pogoń Trębaczów – Astra Krotoszyn 2:1 (1:1)

BRAMKI: 1:0 – Karol Krystek (18′ samobójcza), 1:1 – Mikołaj Marciniak (42′), 2:1 – Błażej Ostry (80′)

ASTRA: Wojtkowiak – Juszczak, Krystek, Wawrocki, Olejnik – Mizerny, Budziak, Kryś (60′ Stach), Ratyński (85′ Miedziński) – Oleśków, Mik. Marciniak