2. /
  4. /
  5. Dwa brązowe medale w...
GEPEES

Od 22 do 24 września w Kielcach odbywały się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Bilardzie. Z brązowymi medalami do domów wrócili Weronika Połczyńska i Damian Wierzyk, reprezentujący UKS Bila Zduny.

Opiekę nad reprezentacją UKS Bila Zduny sprawowali trenerzy, Ilona i Paweł Galeja. W. Połczyńska rozpoczęła turniej od porażki z Weroniką Pankiewicz (2:3). Następnie pokonała Maję Drążek (3:0), Maję Rytych (3:0), Justynę Mirowską (3:1), Aleksandrę Piąstkę (3:1) oraz Julię Nowacką (3:1). W półfinale nie sprostała aktualnej mistrzyni kraju – Monice Pierze (0:3) – i zakończyła udział w turnieju na trzecim miejscu.

W grupie juniorów młodszych rywalizował D. Wierzyk. Zawodnik zdunowskiej Bili ograł Daniela Kupidurę (3:2), Bartosza Tracza (3:0), Huberta Sagana (3:1) i Łukasza Furmaniaka (3:1). W półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem – Jakubem Kowalczykiem z Krakowa (2:4) – i ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji.

Najmłodszy ze zdunowian Michał Hyliński walczył w kategorii młodzików. Najpierw pokonał Jakuba Danielaka (3:1) i Arkadiusza Sudzińskiego (3:2). W kolejnej konfrontacji nie wbił decydującej bili i przegrał z Bartłomiejem Łapaczem (2:3). Po drugiej stronie drabinki uległ Jakubowi Chrobotowi (0:3) i został sklasyfikowany na 17. miejscu.

– Oceniając całe mistrzostwa, można stwierdzić, że Weronika i Damian zrealizowali swoje cele, gdyż zdobyli medale. Z kolei Michał z każdym kolejnym występem prezentuje się coraz lepiej, co dobrze rokuje na przyszłość – skomentował P. Galeja.