2. /
  4. /
  5. Sukces polskiego sumo!
IMPRESJA KROTOSZYN

Aron Rozum i Michał Fabianowski (Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn) zdobyli medale na Mistrzostwach Świata w Sumo na Tajwanie! Reprezentanci Polski łącznie wywalczyli w Tajpej 11 krążków.

W sobotę Michał Fabianowski wraz z kolegami walczył w drużynówce. Nasz team juniorów (M. Fabianowski oraz Damian Wróbel, Jakub Nowakowski i Adrian Gondek) stanął na trzecim stopniu podium! To był pierwszy medal zawodnika z naszego powiatu.

Nazajutrz srebro indywidualnie zdobył Aron Rozum! Krotoszyński zawodnik został wicemistrzem świata w kategorii 115 kg seniorów! W finałowym pojedynku Aron nie sprostał rywalowi z Mongolii. Dla reprezentanta TA Rozum Krotoszyn był to pierwszy medal w tej kategorii wagowej. Wcześniej walczył w kat. 85 kg, zdobywając trzy krążki na MŚ.

Niespodziewanie na podium stanęli nasi seniorzy w rywalizacji drużynowej. Polski zespół (w składzie: Aron Rozum, Mateusz Linka, Jacek Piersiak, Paweł Wojda) w konfrontacji o brązowy medal wygrał z Egipcjanami.

– Jest to największy od 10 lat sukces polskiego sumo na MŚ. Cała reprezentacja zasłużyła na wielkie brawa. Mam nadzieję, że sukces ten przyczyni się do jeszcze większej popularności tej dyscypliny sportu w Polsce – skomentował Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że Polska będzie organizatorem MŚ w 2020 roku! W głosowaniu nasz kraj pokonał Egipt 16:4!