2. /
  4. /
  5. Nasi biegacze w Grodzisku
GEPEES

W pierwszej połowie czerwca odbył się XII Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka. Jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w Polsce wygrał Kamil Makoś. W zawodach startowali oczywiście zawodnicy z naszego powiatu.

Impreza w Grodzisku Wielkopolskim co roku otrzymuje prestiżowe nagrody za najlepiej zorganizowane zawody biegowe w Polsce. Do rywalizacji zgłaszają się najlepsi biegacze z całego kraju, a także z zagranicy. Ze względów organizacyjnych, aby zachować odpowiedni poziom, liczba uczestników została ograniczona do 3 tysięcy, a zapisy elektroniczne skończyły się po dwóch godzinach od chwili uruchomienia.

Na linię startu zawodnicy przeszli sprzed hali sportowej w towarzystwie Grodziskiej Orkiestry Dętej, a sygnałem startowym był wystrzał z armaty. Zwycięzcą grodziskiego półmaratonu został Kamil Makoś z czasem 1:12:29. Wśród pań najlepsza była Sylwia Telatyńska z wynikiem 1:24:36.

Tradycyjnie nie zawiedli przedstawiciele powiatu krotoszyńskiego. Justyna Olejniczak (1:29:14) wygrała kategorię K25, a w ogólnej klasyfikacji kobiet uplasowała się na siódmym miejscu. Półtoragodzinną barierę przełamał Karol Olejniczak (106. miejsce w open), uzyskując czas 1:28:56. Rekord życiowy osiągnął Sergiusz Sójka (1:34:38), plasując się na 226. miejscu. Najszybciej na mecie pojawił się Krzysztof Maciejewski (1:25:50), który zajął 61. pozycję w klasyfikacji generalnej.

W sumie nasz powiat reprezentowało około 50 zawodników. Prócz wymienionych wyżej byli to m.in. Bartosz Krzysztofiak (184. miejsce – 1:33:26), Karol Mroczkowski (298. miejsce – 1:36:54), Piotr Grzempowski (380. miejsce – 1:38:58), Marcin Kowalski (381. miejsce – 1:38:58), Andrzej Maciejewski (492. miejsce – 1:41:32), Marian Poczta (533. miejsce – 1:42:31), Łukasz Naglak (622. miejsce – 1:44:28) czy Jarosław Marciniak (911. miejsce – 1:50:26).

Nasi biegacze startowali także w I Biegu o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Na dystansie 5 km rywalizowało ponad 100 osób, a zwyciężył Michał Przerwa (17:04). Łukasz Karpiewski zajął 55. miejsce z czasem 23:48, a tuż za nim na mecie pojawili się Krzysztof Kaik (56. miejsce – 23:48) oraz Michalina Waligóra (57. miejsce – 23:52), która była druga w kategorii K20.