2. /
  4. /
  5. Dobra forma przed mistrzostwami...
VISUS

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z naszego powiatu na zawodach Pucharu Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów w Sumo w Białymstoku. Widać więc, iż reprezentanci TA Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin są w dobrej formie przed mistrzostwami Polski, które na początku kwietnia odbędą się w Krotoszynie.

W klasyfikacji juniorów najlepsza była ekipa TA Rozum Krotoszyn, a w zmaganiach juniorek prym wiódł kobyliński Samson.

Złote medale wywalczyli Julia Jankowiak (50 kg – Samson), Paweł Sikora (60 kg – Samson), Monika Sowa (65 kg – Samson). Aleksandra Bzodek (70 kg – Samson), Marta Wielebińska (75 kg – Samson) i Kacper Mikołajczyk (open – TA Rozum). Na drugim stopniu podium stanęli Artur Pauter (70 kg – TA Rozum), Mikołaj Kandzierski (90 kg i 100 kg – Samson), Michał Fabianowski (+100 kg i open – TA Rozum) oraz Marta Wielebińska (open). Brąz zdobyli Wiktoria Przewoźna (60 kg – Samson), Zofia Pioch (55 kg – Samson), Piotr Sikora (60 kg – Samson), Aleksandra Małecka (60 kg – Samson), Monika Sowa (70 kg), Kinga Sroczan (75 kg – Samson) i Kacper Mikołajczyk (+100 kg).

Klasyfikację drużynową seniorek wygrał krotoszyński klub. Aleksandra Rozum uplasowała się na drugim miejscu w kat. 60 kg i na trzecim w kat. 65 kg. Z kolei Olimpia Robakowska wywalczyła srebro w kat. 80 kg i brąz w kat. 95 kg. W tej ostatniej kategorii najlepsza była Natalia Brzykcy (KS Akademia Judo Poznań). Ponadto A. Małecka (55 kg) i A. Bzodek (73 kg) zdobyły brązowe krążki.

W kat. 85 kg złoto zgarnął Mateusz Konieczny (TA Rozum), który ponadto był drugi w kat. 77 kg. Dwa medale wywalczył także Patryk Swora (UKS Samson) – złoto w kat. 92 kg i brąz w kat. 85 kg.