3. Aktualności
  4. /
  5. Trzy złota i srebro
TAPAS

Przedstawiciele UKS-u Zduny w dniach 21-22 września zaliczyli udany weekend. Najpierw, podczas rozgrywek w zdunowskiej zgarnęli aż trzy złote medale. Dzień później jedna z reprezentantek klubu przywiozła srebro z Poznania.

W I Grand Prix Południowej Wielkopolski w Zdunach w kategoriach żaków i kadetów rywalizowało łącznie 47 tenisistów. Aż troje zawodników miejscowego klubu odbierało od burmistrza Miłosza Zwierzyka puchary mistrzowskie. W żaczkach złoto zgarnęła Alicja Ogiela-Błażejczyk. Zmagania żaków na najwyższym stopniu podium zakończył Artur Ogiela-Błażejczyk, a Marcel Jasicki był piąty w tej kategorii. Trzecie złoto dla Zdun wywalczyła Anna Błażejczyk w rywalizacji kadetek, a Marcelina Król i Oliwia Wosińska zajęły odpowiednio siódmą i dziewiątą lokatę. Wśród kadetów Hubert Murawski znalazł się na 15 pozycji, a Krzysztof Szyja uplasował się tuż za nim.

Dzień później zdunowski akcent pojawił się na podium w trakcie rozgrywek wojewódzkich. Dwoje reprezentantów wzięło udział w I Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków w Poznaniu. Alicja Ogiela-Błażejczyk wywalczyła srebrny medal, ulegając tylko tenisistce z Warty Oborniki, a Artur Ogiela-Błażejczyk zajął trzynaste miejsce.