2. /
  4. /
  5. Monika Jadczak znów na...
BETA

11 maja w Czempiniu odbyły się zawody ChampionMan Duathlon. Monika Jadczak ukończyła zmagania z brązowym medalem.

Krotoszynianka rywalizowała na dystansie sprinterskim, co oznaczało, że musiała pokonać 5 km biegu, następnie 20 km jadąc rowerem, a na koniec przebiec dodatkowe 2,5 km. Do zawodów na tym dystansie przystąpiło blisko 440 zawodników oraz 34 sztafety, czyli łącznie ponad 500 osób.

Najlepiej w klasyfikacji generalnej spisał się Michał Marciniak ze Skórzewa, osiągając czas 57 minut i 23 sekund. Wśród kobiet linię mety najprędzej, bo z czasem 1:03:00, przekroczyła Karolina Jahnz z Dobrej koło Szczecina. Drugie miejsce wywalczyła Marta Szachta ze Skórcza z wynikiem 1:05:38. Monika Jadczak uzyskała rezultat 1:06:28, co pozwoliło jej zdobyć brązowy krążek w klasyfikacji kobiet. Wynik krotoszynianki był drugim w kategorii wiekowej K20 i 43 w klasyfikacji generalnej, co oznacza, że nie tylko znalazła się w czołówce kobiet, ale też pokonała naprawdę wielu mężczyzn.