2. /
  4. /
  5. Zachowali pełną koncentrację
Mayor Ink

W sobotę do Sułowa zawitali piłkarze Lechii Dzierżoniów. Podopieczni Tomasza Horwata kontrolowali przebieg spotkania i zwyciężyli trzema bramkami.

Po niespodziewanym remisie, mimo dwubramkowej przewagi, w poprzedniej kolejce położenie Baryczy Sułów w czubie tabeli IV ligi nieco się skomplikowało, bowiem dwie przodujące ekipy odskoczyły naszej drużynie o dwa oczka. Myśląc o mistrzostwie biało-pomarańczowi po prostu musieli wygrać starcie z Lechią. Na szczęście tym razem piłkarze Baryczy zachowali koncentrację do końcowego gwizdka i dopisali komplet punktów na swoje konto.

Stan spotkania został otwarty w 21. minucie po pewnym strzale Jakuba Smektały z rzutu karnego, do którego doprowadziła niezbyt rozważna próba interwencji defensora gości. Po tym golu ataki Baryczy narastały i piłka zdecydowanie częściej znajdowała się w strefie obrony przyjezdnych, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 53. minucie po bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji na listę strzelców, uderzając po ziemi, wpisał się Grzegorz Kotowicz. Dwubramkowa strata zmobilizowała gości do podjęcia rękawicy, którzy nabrali wiatru w żagle i przez kilka minut napierali na bramkę strzeżoną przez Dominika Budzyńskiego, ale bezskutecznie. Okazję na gola, a tym samym zadanie ostatecznego ciosu, z kontrataku wykorzystali natomiast miejscowi. W 86. minucie G. Kotowicz popędził z futbolówką i pewnie uderzył w sytuacji sam na sam z golkiperem. Tym samym zaliczył dublet i przypieczętował zwycięstwo Baryczy rezultatem 3:0.

Dopisanie trzech punktów, niestety, nie pozwoliło naszej drużynie na zmniejszenie straty, która dalej wynosi pięć oczek, do czołowych dwóch ekip w tabeli ligowej. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki. Dwie ostatnie dla biało-pomarańczowych będą bezpośrednią walką z przodującymi rezerwami Miedzi Legnica oraz Słowianinem Wolibórz.

Oprócz walki o mistrzostwo ligowe podopieczni Tomasza Horwata już niebawem, bo 22 maja, staną przed szansą zdobycia historycznego tytułu. Na boisku w Dzierżoniowie czeka ich starcie z Karkonoszami Jelenia Góra w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski.