Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Trzeba wspierać pasje uczniów

2024-04-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Trzeba wspierać pasje uczniów
Trzeba wspierać pasje uczniów
IMPET

Aula milickiego liceum stała się areną nietypowych, jak na szkolną salę, zmagań. 19 kwietnia odbył się w niej turniej drużynowy w grze „Counter-Strike 2”.

W szranki rozgrywek w milickiej szkole stanęły trzy ekipy, składające się – jak na popularnego „CS-a” przystało – z pięciu członków każda. Drużyny rozegrały po jednym meczu z każdym z rywali. Grano w systemie do jednej wygranej, a więc zwyciężał zespół, który triumfował w trzynastu rundach zmagań danego pojedynku.

W pierwszym starciu team Kaskada Esport zwyciężył 13:4 z zespołem Golden Sands. Kolejny mecz to Golden Sands kończyli w roli zwycięzców, pokonując 13:7 drużynę BugSo. Decydujący pojedynek przekonująco na swoją korzyść rozstrzygnęła ekipa Kaskada Esport, wygrywając 13:2 z BugSo.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczali dyrektor szkoły, Marzena Rokita, oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego, Igor Dorsz. Głównym organizatorem zawodów był samorząd uczniowski wraz z opiekunem, nauczycielem historii Marcinem Chytrym oraz nauczycielem informatyki, Mirosławem Barteczką.

Pomysłodawcami turnieju byli zaś uczniowie, głównie klas o profilu politechnicznym, i to do ich próśb przychylili się organizatorzy. Determinacja uczestników, aby rozgrywki mogły się odbyć, była naprawdę spora. Uczniowie zdecydowali się przynieść swój sprzęt do szkolnej auli, a nagrody sfinansowano z kwot wpisowego. – Generalnie to była inicjatywa samorządu uczniowskiego, którego jestem opiekunem. Każda z drużyn się zrzuciła. Kupiliśmy puchary i dyplomy. Część pieniędzy, która pozostała, będzie przeznaczona na strefę relaksu, którą planujemy zorganizować w przyszłym roku – mówi M. Chytry.

Opiekun samorządu docenia fakt, że gra wideo stała się pretekstem do wpojenia młodzieży pewnych wartości. – Fajne jest to, że już godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek uczniowie przyszli i sami wszystko podłączyli. Umówiliśmy się też, że aulę oddadzą w stanie, w jakim ją zastali. Uczniowie trochę sobie pograli, zrobili coś fajnego, ale też nauczyło ich to pewnej obowiązkowości i konsekwencji. Nie przyszli na gotowe. Chcąc coś zorganizować musieli sami wykazać się zaangażowaniem – opowiada nauczyciel historii.

Zdaniem M. Chytrego należy wspierać pasje uczniów i pomagać im w rozwijaniu umiejętności. – Z każdej pasji można wyciągnąć coś fajnego. Wiąże się z tym hasło „rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować”. Najpierw pasja, a potem zarobki. Przyszłość może stać przed nimi otworem. Programiści są potrzebni, podobnie jak game testerzy czy specjaliści od sieci. Z każdej pasji można wyciągnąć dużo więcej, niż się wydaje – podsumowuje M. Chytry.

(MS)

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Jarmużek
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK