2023-12-05
  2. /
  4. /
  5. Zdobyli osiem medali w...

Na początku grudnia na basenie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Andrzejkowo-Mikołajkowe Ściganie na Termach”. Wspaniale zaprezentowali się pływacy KS Krotosz, zdobywając aż osiem medali.

Do stolicy Wielkopolski przybyło prawie 300 zawodników i zawodniczek z 34 klubów. W tym gronie znalazło się czworo reprezentantów KS Krotosz – Jakub Biela (kategoria 8 lat i młodsi), Tymoteusz Biela (kat. 11 lat) oraz Julia Bielawna i Nikolas Jędrzejak (kat. 15 lat i starsi).

Ostatni z wymienionych podczas pierwszego wyścigu doznał kontuzji ręki i nie mógł kontynuować startów. Pozostała trójka wypadła znakomicie, zdobywając łącznie osiem medali.

Aż cztery razy na podium stanął T. Biela, który był najlepszy na 50 m stylem dowolnym (czas: 33,60 – rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym (1:28,65 – rekord życiowy), a także drugi na 50 m stylem grzbietowym (40,69 – rekord życiowy) i na 50 m stylem motylkowym (40,99).

Dwa złote krążki wywalczyła J. Bielawna – na 50 m stylem klasycznym (35,96) oraz na 100 m stylem klasycznym (1:23,33). Z kolei na 50 m stylem motylkowym zajęła czwarte miejsce (37,45). J. Biela uplasował się na trzeciej lokacie zarówno na 25 m stylem dowolnym (33,04 – rekord życiowy), jak i na 25 m stylem klasycznym (35,66 – rekord życiowy), a ponadto był szósty na 25 m stylem grzbietowym (33,47 – rekord życiowy).