2. /
  4. /
  5. Przywieźli z Trzebnicy mnóstwo...
DiamondHair

Reprezentanci czterech klubów z naszego powiatu startowali w turnieju karate III Jinkaku Cup, który odbył się w Trzebnicy. Trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej zajął UKS Shodan Zduny.

W zawodach brało udział 268 zawodników i zawodniczek z 24 klubów. W tym gronie znaleźli się karatecy UKS Shodan Zduny, ASW Nippon Krotoszyn, Klubu Karate Bonsai Rozdrażew i Ukemi Kobylin.

Aż 11 razy na podium stawali przedstawiciele zdunowskiego klubu i w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecią lokatę. Złote krążki zdobyły Aleksandra Banasiewicz z kata U’10 białe i żółte pasy, Julia Wachowiak w kata U’10, Anna Choma w kata U’12 oraz Marta Streubel w kata U’14 i U’16. Po srebro sięgnęły Julia Radon w kata U’12 białe i żółte pasy, Aleksandra Adamska w kata U’12 i Julia Wachowiak w kumite U’10 +30 kg, a brązowe medale zdobyły Nikola Jasińska w kata U’12, Marika Maćkowiak w kata U’10 białe i żółte pasy i Marta Streubel w kata U’18.

Na szóstym miejscu w klasyfikacji medalowej uplasował się KK Bonsai Rozdrażew. Najlepsi w swoich kategoriach byli Emilia Gnatowska w kata U’10 białe i żółte pasy, Nikola Filipiak w kumite U’12 +40 kg, Franciszek Filipiak w kata U’10 białe i żółte pasy i Marcel Sekula w kata U’8 białe i żółte pasy. Srebro zdobyły Nikola Filipiak w kumite U’14 +52 kg oraz Rozalia Liberska w kata U’8 białe i żółte pasy, a także w kumite fantom U’8. Brązowe krążki wywalczyli Franciszek Filipiak w kumite U’10 +30 kg, Artur Duszyński w kumite U’14 +55 kg i Marcel Sekula w kumite U’8 +27 kg.

Równie wspaniale spisała się ekipa ASW Nippon Krotoszyn, która z dorobkiem 12 medali (trzy złote, cztery srebrne i pięć brązowych) w klasyfikacji klubowej znalazła się na siódmej pozycji. Dwa triumfy na koncie ma Alicja Kempa, która była najlepsza zarówno w kata U’8 białe i żółte pasy, jak i w kumite U’8 +24 kg. Z kolei Patryk Matysiak zwyciężył w kumite U’16 -63 kg i był drugi w kumite U’18 -68 kg. Na drugim stopniu podium stanęły także Barbara Orlicka w kata U’10 białe i żółte pasy, Agata Szczepaniak w kumite U’8 +24 kg i Anna Chlebowska w kumite U’18 -53 kg. Brązowe krążki zdobyli Agata Szczepaniak w kata U’8 białe i żółte pasy, Gabriela Dymarska w kumite U’16 +61 kg, Maja Dolata w kumite U’14 +52 kg, Robert Król w kumite U’14 -40 kg i Wojciech Forszpaniak w kumite U’14 -45 kg.

Z sześcioma medalami z zawodów wrócili reprezentanci Ukemi Kobyiln. Izabela Wawrzyniak w kumite U’14 -42 kg i Julia Maślanka w kumite U’18 -59 kg zgarnęły srebro, a Mieszko Wawrzyniak w kumite fantom U’8, Zofia Łopaczyk w kumite U’12 -35 kg, Joanna Łuczak w kumite U’16 -61 kg i Mikołaj Dziuba w kumite U’12 +40 kg wywalczyli brązowe krążki.