Złoto, srebro i brąz na mistrzostwach Polski

2023-07-19
  2. /
  4. /
  5. Złoto, srebro i brąz...

Młodzi lekkoatleci z naszego powiatu mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Tym razem świetnie spisali się na Mistrzostwach Polski U’20 w Lublinie, zdobywając trzy medale.

Wczoraj w biegu na 3000 metrów bezkonkurencyjna okazała się Paulina Stempniak. Koźminianka zdobyła złoty medal z czasem 9:40,24, odpierając na finiszu atak Julianny Multan (9:40.76).

W biegu na 100 metrów fantastycznie zaprezentował się Dawid Grząka, reprezentujący na co dzień KS Stal LA Ostrów Wlkp. W finale krotoszynianin zajął drugie miejsce z czasem 10,43 (niestety ze zbyt dużym wiatrem +2,4m/s). Lepszy od niego był tylko Marek Zakrzewski z rezultatem 10,16.

Na takim samym dystansie brązowy medal zdobyła inna reprezentantka ostrowskiego klubu, pochodząca z Dąbrowy Ewa Piaszczyńska. W finale uzyskała czas 11,95 (w eliminacjach 11,93). Szybsze od niej były Aleksandra Piotrowska (11,51) i Maja Łyskówka (11,94).