2. /
  4. /
  5. Krotoszynianie w nocnym półmaratonie
SofraHous

1 lipca po raz piąty odbył się Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena”. Bieg ukończyło ponad 500 osób. W tym gronie znaleźli się także zawodnicy z naszego powiatu.

KS Krotosz reprezentowali Patryk Karwik i Miłosz Kaczmarek. Pierwszy z wymienionych pokonał trasę w czasie 1:28:23 i zajął 29. miejsce. Z kolei M. Kaczmarek uzyskał czas 1:34:39 i uplasował się na 59. pozycji.

W Kaliszu startowało także dwoje przedstawicieli Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. Świetnie spisała się Zuzanna Walczak, która z wynikiem 1:39:55 znalazła się na 107. lokacie w klasyfikacji open, a kategorii K20 była druga. Rafał Bystrowski dotarł do mety z rezultatem 1:43:41.

W kaliskim półmaratonie startował także Krzysztof Paterek (36 Minut Krotoszyn), uzyskując czas 1:53:36.