3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. 11 medali milickich zapaśników
MAX-MAL

Czwarty weekend września upłynął pod znakiem wielu zdobyczy medalowych dla zapaśników Śląska i Bizona. 21 września na LXXVII Mistrzostwach Polski wystąpiło dwóch reprezentantów Śląska Milicz i obaj stanęli na podium, a dzień później młodzi przedstawiciele Bizona zgarnęli łącznie 9 krążków podczas Lata Sieradzkiego.

W zapasach seniorów w barwach Śląska rywalizowali Jakub Krawicki i Klaudiusz Pluciński, obaj w kategorii do 86 kg. J. Krawicki został mistrzem Polski, w finale biorąc na zapaśniku z Nowych Igań odwet za K. Plucińskiego, który ostatecznie zgarnął brązowy medal. Klubowi koledzy stanęli więc obok siebie na podium i świętowali sukces wspólnie z trenerem Leszkiem Wośkiem.

Weekend przebiegł też pomyślnie dla zawodników Bizona Milicz, którzy z Sieradza wywieźli aż dziewięć medali. Najlepiej milicka ekipa wypadła w zapasach kobiet, bo obie przedstawicielki stanęły na podium. Jagoda Sobolewska wywalczyła złoto w kat. do 62 kg, a Maja Picher zdobyła brąz w kat. do 50 kg.

Starcia młodzików ze srebrem kończyli Bartosz Szymański w kat. do 75 kg i Karol Bałuk w kat. do 85 kg. Brązowe medale zgarnęli Fabian Mądry w kat. do 35 kg oraz Franciszek Grudniewski w kat. do 41 kg. Franciszek Staszkiewicz był piąty w kat. do 44 kg, a Eryk Hencki zajął dziewiąte miejsce w kat. do 52 kg.

W zapasach dzieci najlepsze rezultaty, w postaci brązowych krążków, osiągnęli Witold Kociński w kat. do 39 kg, Antoni Samborski w kat. do 47 kg i Jakub Szociński w kat. do 57 kg. Na piątych lokatach zmagania kończyli Jan Grudniewski w kat. do 39 kg i Wojciech Kantorczyk w kat. do 35 kg. Nicholas Jabłoński był ósmy w kat. do 31 kg, a Szymon Grzybowski uplasował się na dwunastej pozycji w kat. do 35 kg.

Cała ekipa Bizona w Sieradzu występowała przy wsparciu trenerów Dawida Jędrzejka, Przemysława Tasarza i Patryka Grudniewskiego.